محصول مورد نظر به سبد خرید اضافه شد

فروش ست گلدان اناری بزرگ سفال به همراه بشقاب مینا کاری با تخفیف ویژه

mohsenjalalian mohsenjalalian
هزینه پرداختیقیمت اصلی
118,800تومان165,000تومان
زمان خرید به پایان رسید
مقایسه موجود نیست
اشتراک : Google+ Facebook Twitter Email

سفال:

شاید اولین صنعت ساخته دست بشر از خاک بوده ، سفالگری یکی از قدیمی ترین صنایعی است که زادگاه آن میهن کهنسال ما ایران است . قرائن موجود از آثار کشف شده گویای این حقیقت است که تاریخ سفالگری در ایران از هزاره هشتم پیش از میلاد آغاز شده، مردمان آن دوران علاوه بر کشاورزی برای کارهای روزانه و مراسم مذهبی اشیاء گوناگونی را می ساختند که پس از قرنها تکامل و کشف آتش به شکل سفال در آمد.

سفالگری در حال حاضر:

سازمان صنایع دستی ایران از بدو تأسیس خود کوشیده است با شناسایی مناطقی که کار سفالگری هنوز در آن وجود دارد ، با حفظ اصالت های بومی ، به توسعه و اشاعه این صنعت قدیمی و پر پیشینه بپردازد . سعی سازمان صنایع بر این بوده است که با بالابردن کیفیت جنس و طرح سفالهای مناطق مختلف کشور به مصرفی کردن محصولات سفالی در سطح شهرها (علاوه بر مصرف روستایی و بومی آن ) بپردازد و درقالب این سیاست از موفقیت قابل توجهی به صورت صادر کردن سفال ایران به خارج نیز برخوردار بوده است.

طرز کار سفال سازان ایران وهمچنین ابزار کار آنان کم و بیش همانند است ، صنعتگران محلی که غالباً کار اصلی شان کشاورزی و سایر مشاغل روستایی است در اوقات فراغت خود به تولیدسفال می پردازند و معمولاً در فصل زمستان که وقت بیشتری دارند ، خاک مصرفی سالانه خود رااز معادن نزدیک استخراج می کنند . ( باید خاطرنشان ساخت که خاکهای معمولی ناخالصی هایی از قبیل ماسه ، آهک و غیره دارند که برای ساختن سفال مناسب نیست . ) سپس خاکهای استخراج  شده رادرمحلی نزدیک کارگاه انبار مي نمايند.

کارگاههای سفال سازی همیشه درنزدیکی معادن خاک قابل استفاده سفالگری به وجودمی آید زیرا مقرون به صرفه نخواهد بود که خاک را از محل دوردستی به کارگاه بیاورند . ترکیبات خاک هرناحیه ای کم وبیش با ناحیه دیگر فرق دارد . مثلاً خاک لالجین همدان کمی شبیه به خاک علی آبادتهران است ، ولی با خاک قمشه (شهرضا) و باخاک مشهد تفاوت زیادی دارد. خاک لواسان که دارای چسبندگی زیاد است به تنهایی نمی تواند مصرف شود و آنرا برای اصلاح خاکهایی که چسبندگی کافی ندارند به کار می برند و خاک شمال به علت وجود ترکیبات آهن ، قرمز رنگ است .

درایران به طور کلی دونوع خاک مورداستفاده سفال سازان قرار می گیرد : خاک رس که در همدان ، تهران ، گیلان، مازندران ، اصفهان و به طور کلی دربیشتر نقاط ایران وجود داردو دیگر خاک سفید که ترکیبی از کوارتز ، کائولن و سیلیس است و در بعضی نقاط ایران مانند زنوز آذربایجان  ، منگاباد ، میبد یزد ، استهبان فارس و شهرضا قابل تأمین است.

0

بشقاب مینا کاری بزرگ 

بشقاب مینا کاری بزرگ با قطر 30 سانت با طراحی زیبا و سفال درجه یک با قیمت مناسب این هنر را می توان اوج غریزه ستایش زیبایی و شوق به خلق آن توسط بشر دانست, شوقی که فلزی زمخت و ساده را به بزمی از رنگ, قوس و نقش تبدیل می کند. میناکاری را هنری ترکیبی از آتش و خاک دانسته اند که با هنر نقاشی آمیخته می‌گردد و با رنگ‌های پخته و درخشان نقش‌های زیبا و چشم نواز را می‌آفریند, این هنر با پیشینه ای در حدود 5000 سال برای زیبایی بخشیدن به ظروف و زیورآلات فلزی مورد استفاده بشر قرار گرفته است.
مینا کاری هنر درخشان آتش و خاک است با رنگ های پخته و به حق هنر مینا کاری را می بایست « مینیاتور بر آتش » نام نهاد .

بشقاب میناکاری فوق، پوشیده از لعاب یکدست و سفید، قلم ریز و منظم، نقاشی و رنگ آمیزی بی نظیر می باشد و از محصولات مینا با کیفیت عالی به شمار می رود.

گلدان اناری بزرگ :

گلدان میناکاری فوق، پوشیده از لعاب یکدست و سفید، قلم ریز و منظم، نقاشی و رنگ آمیزی بی نظیر می باشد و از محصولات مینا با کیفیت عالی به شمار می رود.

اندازه این گلدان بزرگ به اندازه یک ونیم برابر یک انار می باشد

لازم به ذکر است محصولات مینا تحت هیچ شرایطی با مشکل مواجه نخواهند شد و تنها طرح آنها در اثر ضربه آسیب می بیند.

با خرید محصول فوق، از مزایای تخفیف برخوردار خواهید شد.

 

0

شرایط خرید

کلیه محصولات به شرط سالم به خریدار تحویل داده میشود

در صورت در خواست خریدار جهت تحویل در محل هزینه پیک به عهده خریدار میباشد

محصولات دارای بهترین کیفیت ساخت میباشند

خریداران در صورت تمایل میتوانند برای دریافت مستقیم محصولات به آدرس دفتر مرکزی وب سایت ایران کسب مراجعه نمایند .

محدودیت آف کارت وجود ندارد و خریداران میتوانند همه محصولات را به دفعات خریداری نمایند .

0
برای ثبت کامنت باید وارد سیستم شوید
ورود یا ثبت نام

منطقه :
تهران
آدرس :
تهران ، خیابان شهید مطهری ، بین میرزای شیرازی و قائم مقام، پلاک 271 ، طبقه چهارم ، واحد 404
تلفن ثابت :
02188713497 - 02188715598
فکس :
موبایل :
گروه :
ظروف
تاریخ ثبت اف کارت :
1394/11/19
تاریخ اتمام فروش اف کارت :
1394/12/29
بازده زمانی استفاده از اف کارت:
1394/11/24 تا 1394/12/29
تعداد بازدید :
1066

افکارت های پیشنهادی

Google+ Facebook Twitter Email