محصول مورد نظر به سبد خرید اضافه شد

فروش شیرینی خوری بزرگ سفال و ست شش نفره بشقاب مینا کاری با تخفیف

mohsenjalalian mohsenjalalian
هزینه پرداختیقیمت اصلی
338,640تومان498,000تومان
زمان خرید به پایان رسید
مقایسه موجود نیست
اشتراک : Google+ Facebook Twitter Email

 

سفالگری در ایران:

سازمان صنایع دستی ایران از بدو تأسیس خود کوشیده است با شناسایی مناطقی که کار سفالگری هنوز در آن وجود دارد ، با حفظ اصالت های بومی ، به توسعه و اشاعه این صنعت قدیمی و پر پیشینه بپردازد . سعی سازمان صنایع بر این بوده است که با بالابردن کیفیت جنس و طرح سفالهای مناطق مختلف کشور به مصرفی کردن محصولات سفالی در سطح شهرها (علاوه بر مصرف روستایی و بومی آن ) بپردازد و درقالب این سیاست از موفقیت قابل توجهی به صورت صادر کردن سفال ایران به خارج نیز برخوردار بوده است.

طرز کار سفال سازان ایران وهمچنین ابزار کار آنان کم و بیش همانند است ، صنعتگران محلی که غالباً کار اصلی شان کشاورزی و سایر مشاغل روستایی است در اوقات فراغت خود به تولیدسفال می پردازند و معمولاً در فصل زمستان که وقت بیشتری دارند ، خاک مصرفی سالانه خود رااز معادن نزدیک استخراج می کنند . ( باید خاطرنشان ساخت که خاکهای معمولی ناخالصی هایی از قبیل ماسه ، آهک و غیره دارند که برای ساختن سفال مناسب نیست . ) سپس خاکهای استخراج  شده رادرمحلی نزدیک کارگاه انبار مي نمايند.

کارگاههای سفال سازی همیشه درنزدیکی معادن خاک قابل استفاده سفالگری به وجودمی آید زیرا مقرون به صرفه نخواهد بود که خاک را از محل دوردستی به کارگاه بیاورند . ترکیبات خاک هرناحیه ای کم وبیش با ناحیه دیگر فرق دارد . مثلاً خاک لالجین همدان کمی شبیه به خاک علی آبادتهران است ، ولی با خاک قمشه (شهرضا) و باخاک مشهد تفاوت زیادی دارد. خاک لواسان که دارای چسبندگی زیاد است به تنهایی نمی تواند مصرف شود و آنرا برای اصلاح خاکهایی که چسبندگی کافی ندارند به کار می برند و خاک شمال به علت وجود ترکیبات آهن ، قرمز رنگ است .

درایران به طور کلی دونوع خاک مورداستفاده سفال سازان قرار می گیرد : خاک رس که در همدان ، تهران ، گیلان، مازندران ، اصفهان و به طور کلی دربیشتر نقاط ایران وجود داردو دیگر خاک سفید که ترکیبی از کوارتز ، کائولن و سیلیس است و در بعضی نقاط ایران مانند زنوز آذربایجان  ، منگاباد ، میبد یزد ، استهبان فارس و شهرضا قابل تأمین است.

 

0

شیرینی خوری بزرگ سفال و ست شش نفره بشقاب مینا کاری

بشقاب مینا کاری بزرگ

شیرینی خوری بزرگ سفال و ست شش نفره بشقاب مینا کاری طراحی زیبا و سفال درجه یک با قیمت مناسب

این هنر را می توان اوج غریزه ستایش زیبایی و شوق به خلق آن توسط بشر دانست, شوقی که فلزی زمخت و ساده را به بزمی از رنگ, قوس و نقش تبدیل می کند. میناکاری را هنری ترکیبی از آتش و خاک دانسته اند که با هنر نقاشی آمیخته می‌گردد و با رنگ‌های پخته و درخشان نقش‌های زیبا و چشم نواز را می‌آفریند, این هنر با پیشینه ای در حدود 5000 سال برای زیبایی بخشیدن به ظروف و زیورآلات فلزی مورد استفاده بشر قرار گرفته است.

مینا کاری هنر درخشان آتش و خاک است با رنگ های پخته و به حق هنر مینا کاری را می بایست « مینیاتور بر آتش » نام نهاد .

بشقاب میناکاری فوق، پوشیده از لعاب یکدست و سفید، قلم ریز و منظم، نقاشی و رنگ آمیزی بی نظیر می باشد و از محصولات سفال مینا کاری شده با کیفیت عالی به شمار می رود.

شیرینی خوری بزرگ سفال:

شیرینی خوری بزرگ سفال ، پوشیده از لعاب یکدست و سفید، قلم ریز و منظم، نقاشی و رنگ آمیزی بی نظیر می باشد و از محصولات مینا با کیفیت عالی به شمار می رود.

لازم به ذکر است محصولات مینا تحت هیچ شرایطی با مشکل مواجه نخواهند شد و تنها طرح آنها در اثر ضربه آسیب می بیند.

با خرید ست ذکر شده، از مزایای تخفیف برخوردار خواهید شد.

0

شرایط خرید

کلیه محصولات به شرط سالم به خریدار تحویل داده میشود

در صورت در خواست خریدار جهت تحویل در محل هزینه پیک به عهده خریدار میباشد

محصولات دارای بهترین کیفیت ساخت میباشند

خریداران در صورت تمایل میتوانند برای دریافت مستقیم محصولات به آدرس دفتر مرکزی وب سایت ایران کسب مراجعه نمایند .

محدودیت آف کارت وجود ندارد و خریداران میتوانند همه محصولات را به دفعات خریداری نمایند .

 

0
برای ثبت کامنت باید وارد سیستم شوید
ورود یا ثبت نام

منطقه :
تهران
آدرس :
تهران ، خیابان دماوند ، بین شهید آیت و اتوبان باقری ، نبش کوچه شهید کربلایی مهریزی ، پلاک 511 ، طبقه چهارم ، واحد 50
تلفن ثابت :
02177944348 - 02177944843
فکس :
موبایل :
09353385817
گروه :
ظروف
تاریخ ثبت اف کارت :
1394/11/19
تاریخ اتمام فروش اف کارت :
1394/12/29
بازده زمانی استفاده از اف کارت:
1394/11/24 تا 1394/12/29
تعداد بازدید :
998

افکارت های پیشنهادی

Google+ Facebook Twitter Email